На 25 май се състоя празничната вечер на двадесет и тримата абитуриенти от Випуск 2026 на СУ „Саво Савов“ Пирдоп. Младежите и девойките от „Випуск 2026“ на пирдопската гимназия дълго огласяха града, като отброяваха многократно до 12. Традиционно, те се събраха в района на бившата автогара, като взеха и своята класна ръководителка Антоанета Димитрова. След това шествието от мотори и автомобили се отправи за кратка обиколка из града, по време на която се отбиха и в родното училище.
Предвождани от полицейски автомобил, абитуриентите пристигнаха и в центъра на Пирдоп. Пред погледите на развълнуваните близки и роднини те слязоха и дефилираха пред читалище „Напредък“. Множеството присъстващи им пожелаха да имат късмет, успехи и да им върви по вода в живота. Всички аплодираха стилните и красиви момичета и момчета. След многократно преброяване до 12, младежите имаха фото сесии със своите близки и приятели.
Празничното настроение се пренесе в местен ресторант, където веселието продължи до малките часове на деня.






