Общинските съветници от Златица проведоха поредното си редовно заседание в едно от трите съставни села на общината – село Карлиево. Съветниците заседаваха в сградата на пенсионерски клуб „Дълголетие“, където присъстваха и множество жители от селото. На заседанието присъства и кметът на община Златица Любомир Цветков.
Сесията премина в спокойна обстановка и съветниците взеха решения по 11 точки в дневния ред. В началото на заседанието бяха поставени множество питания както от граждани, така и от съветници. Дискусия предизвика въпрос от гражданина Божков защо кметът Цветков е твърдял в предизборната си кампания, че община Златица е пред фалит, а собственото разследване на питащия не показва това да е вярно. Кметът се противопостави на това изявление. Зададени бяха въпроси за премахнати пътни знаци за преминаване на тежкотоварни автомобили, компрометиран мост при „Спасово кладенче“, организация на движението в сутрешните часове при СУ „Св.Паисий Хилендарски“, възстановяване на противопожарната кула и много други. На повечето поставени питания кметът Цветков даде обяснения и отговори.
Общинските съветници взеха решения, с които определиха цените за стояща дървесина, маркиране, дърва за огрев, цени за паша и други, с които позволиха на администрацията да работи; позволиха придаването на части от общински имоти към частни имоти; дадоха съгласие общината да кандидатства по проект за „Иновативни социално-здравни услуги“.
Съветниците взеха решения, с които прекратиха досегашната процедура за избор на управител на медицинския център и взеха ново решение по този въпрос като определиха условия и правила за конкурса заедно с комисия по избора.
Съветниците дадоха съгласие за предложението на съветник Плахов в алеята на славата в града да се постави паметна плоча на родения в Златица проф.Дончо Дончев, за което финансирането ще бъде от събрани дарения.
Беше приет и отчет за дейността на Общински съвет за второто полугодие на 2024 година.