Славка Найденова от Златица чества 100 години

 

Днес, 28 януари, своят 100-годишен юбилей чества баба Славка Найденова от Златица. Достолепната й годишнина стана повод за скромно тържество в дома на нейната дъщеря – музикалното семейство Сладинка, Владимир и Ясен Ангелиеви.

Юбилярката имаше специално посещение от страна на църковното настоятелство на храм „Свети Георги Победоносец“ в лицето на отец Йордан и презвитера Павлина Георгиеви и настоятелите Стефан Чепишев, Борислав и Гергана Богданови. Те бяха подготвили подаръци и цветя, с които да изразят своето уважение и признателност към дългогодишната настоятелка и певица в църковния хор.

Отец Йордан Георгиев отправи искрени поздравления и благопожелания към баба Славка.

/поздравление отец Йордан/

Близките й споделиха, че до своята 97-ма годишнина Славка не е пропускала службите и посещенията в златишкия храм. Затова и присъстващите я поздравиха с песнопението „На многая лета“.

/изпълнение/

Вдъхновена от своите гости, баба Славка дори се включи с изпълнение на любимата си песен „Недо, Недке“. Тя сподели, че се чувства добре на рождения си ден и с настроение пожела на всички да я стигнат на години.

/изпълнение/

Нейната дъщеря Сладинка разказа, че тя винаги е била със силен дух и вяра в Бога, а внукът Ясен благодари за вниманието към столетницата.

/Изказване Слади и Ясен Ангелиеви/

Борислав Богданов разказа с каква голяма любов тя е изпълнявала професията си като акушерка и като църковен деятел. 

/Изказване Богданов/

Баба Славка получи поздравления и от община Златица. Семейството на юбилярката почерпи гостите за здраве и дълголетие на всички.

 

Публикувана на: 2025-01-28
Добавена от: Александра Тодорова
Автор: Александра Тодорова
Оператор: Иванка Господинова
Източник: Средногорие - Медия

Намери ни в:


Новини по общини


Реклама


sm-banner
sm-banner
sm-banner
sm-banner
sm-banner
sm-banner
sm-banner
sm-banner
sm-banner
sm-banner

Седмична анкета


Взехте ли участие в обявения за 13 февруари бойкот на веригите за хранителни стоки?
Да, участвах в бойкота
Подкрепих само морално бойкота
Не, не участвах в бойкота
Не виждам смисъл в подобни инициативи

Телевизионна програма


  • 17:00 - Начало на програмата
  • 17:01 - Игрален Филм
  • 19:00 - Игрален Филм
  • 20:30 - Игрален Филм
  • 22:00 - Край на програмата

Всички текстове, снимки и видео на интернет-платформата на медията са нейно авторско право. Източниците или авторите са обозначени от медията във всички случаи, когато са използвани чужди материали или интернет. Използването на текстове, снимки и видео от интернет-платформата на "Средногорие Медия" става със задължително цитиране на медията като източник. Авторските права на всички автори и медията са запазени. Не се разрешава последваща обработка на видеопродукцията на медията. Екип на "НОВ ПОГЛЕД МЕДИЯ ГРУП"