На 20 май, в галерия „Палавееви къщи“ в Копривщица бе открита документална изложба. Документите представят дипломатическата кореспонденция от архивите на руското външно министерство, които описват съдбата на българите по време на Априлското въстание.
Кметът на община Копривщица Мария Тороманова благодари на руския посланик в България Елеонора Митрофанова, на културните и научни среди и други. Тороманова припомни героизма на българите по време на въстанието и саможертвата им в името на свободата.
Кметът на община Копривщица Мария Тороманова и посланик Митрофанова прерязаха лентата и откриха изложбата. Всички гости бяха посрещнати по стара българска традиция с хляб и сол от музейните служители.






