На 11 май в центъра на село Антон бяха засадени четиридесет нови храсти по инициативата „Нашето зелено утре“ на част от компаниите от Група ГЕОТЕХМИН /Геотехмин, Елаците-Мед, Геотрейдинг и Геострой/.
Кметът на община Антон Андрей Симов благодари на дарителите за съвместното партньорство по инициативата „Нашето зелено утре“, която продължава вече седма година и превръща селото в предпочитана среда за живот.
Генералният директор Стоил Димитров изрази задоволството си от постигнатите положителни резултати и заяви готовност това да продължи и в бъдеще.
В засаждането участваха служители на Община Антон и Група ГЕОТЕХМИН. Храстите са от вида лаврова вишна и фотиния. Допълнително над пейките в централната алея ще бъдат монтирани метални перголи с метални орнаменти, на които ще се захванат пълзящи рози. В рамките на инициативата дарителите закупиха също три косачки за трева.






