На 31 май, когато тази година се отбелязва църковния празник Петдесетница, на "Селището" в Копривщица, след тържествената църковна служба, бе осветен курбан от свещеник Красимир. Той освети водата, хляба и приготвените сладкиши и плодове от жителите на махалата и гостите им. Благослови присъстващите и освети курбана. Празничната церемония бе прекъсната за кратко от дъжда, който обилно се изля над града. Майсторите на курбана и организаторите на събитието бяха Иван Анастасов, Нели Йончева, Иван Найденов, Мария Зайкова, Кунка Косева, техните семейства и приятели. На празничната трапеза присъстваха и най-възрастните съседи - семейство Косеви.
На първи юни пък православната църква отбелязва проявлението на Светата Троица - Свети Дух. На едноименното връхче край Копривщица, за поредна година, Иван Орашъков, когото всички наричат Консула, със собствени средства и помощ от близките си, приготви вкусен курбан. Той поздрави уважилите празника и им пожела да са здрави и светия дух да ги закриля. Поляните бяха огласени от мелодичния глас на внучката му, която присъстващите възнаградиха с бурни овации след изпълнението на популярната песен "Я кажи ми, облаче ле бяло" и "Хубава си моя горо". А най-малката му дъщеря Михаела показа кулинарния си майсторлък приготвила традиционния Копришки тутманик. Курбанът бе благословен от иподякон Христо Стоянов с Господнята молитва и бе раздаден на присъстващите, както и на възрастни и болни хора.






